S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını panel ve türbinler aracılığıyla enerjiye çeviren, bu enerjiyi araç şarj istasyonlarında müşterilerine ulaştıran, doğayı ve sürdürülebilirliği önemseyen, özetle geleceğe yatırım yapan bir kuruluştur.

İnternet sitemizde yer alan “üye ol” ya da “Hemen İş Ortağımız Olun” butonuna tıklayarak ilgili formu doldurabilir ya da kendi Google hesabınızla sisteme kolayca üye olabilirsiniz.

Sisteme üye olmanın herhangi bir koşulu yoktur, isteyen herkes üye olabilmektedir. Fakat güneş paneli kiralama için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

İş ortağı olmak için üye olduktan sonra kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir. Kimlik doğrulaması onaylanan kullanıcıların iş ortaklığı aktifleşir. Ayrıca ödeme yapmak ve geri ödeme alabilmek için kullanacağınız hesap ya da kart bilgileri tamamen size ait olmalıdır. Kendi üyeliğiniz ile bir yakınınızın ya da bir başkasının kartını veya hesabını kullanarak plan oluşturma şansınız yoktur.

Üye olurken sisteme kaydettiğiniz bilgiler sizin gerçek bilgileriniz olmalıdır. Teyidi yapılamadığı durumda üyeliğiniz askıda kalır ve plan oluşturamazsınız.

Kimlik bilgileriniz 674. sayılı kanun maddesi gereğince veri tabanımızda koruma altındadır ve 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Panel üretim ve kurulum süreçleri dolar endekslidir. Ancak plan oluşturma işlemlerinizi TL üzerinden yapabilirsiniz. Plan oluştururken Merkez Bankası, güncel dolar kuruna göre 1 panel bedelini sistem size anlık olarak bildirmektedir.

Tabii ki. 1 güneş paneli bedeli 7500 TL’dir. İstediğiniz kadar panel ortaklığı yapabilirsiniz. Örneğin 10 panel almak isterseniz 10x7500=75000 TL ödeme yaparsınız.

Ortaklık seçenekleri 3, 6 ve 12 ay olarak belirlenmiştir. Üç alternatiften dilediğinizi seçip ortağımız olabilirsiniz. Dönemsel proje odaklı ilerlediğimiz için belirli dönemlerde iş ortaklığı süre seçenekleri değişiklik gösterebilir. Ancak iş ortağımız olduğunuz andan itibaren o günkü koşul ve süre sizin için geçerli olup seçtiğiniz süre boyunca haklarınız aynı şekilde kalacaktır. Haklarınız bizim tarafımızdan gözetilecektir.

Üyelik oluşturduktan sonra panel ortaklığı yapabilmek için bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Kolay arayüzümüz bu konuda size yardım sağlayacak ve yönlendirme butonları işinizi kolaylaştıracaktır.

Sahip olduğunuz aylık kar payı, ödemeyi yaptığınız an itibariyle 30 gün sonrasında bakiye olarak cüzdanınıza yüklenecektir. İstediğiniz zaman “hesabıma aktar” butonu ile bakiyenizi çekebilirsiniz.

Ortaklık süreniz dolduğunda ana paranız bakiye olarak cüzdanınıza tanımlanacaktır. İstediğiniz zaman “hesabıma aktar” butonu ile ödemenizi alabilirsiniz.

Ortaklıktan erken vazgeçmeniz durumunda aylık aldığınız plan karınız ve ilgili projedeki amortisman gideri düşülerek iadeniz yapılır.

Asla. Planınız size aittir. Kazanç sağlayabilmek için ekstra üye getirmenize ihtiyaç yoktur.

Bu sistem kesinlikle kooperatif ya da havuz sistemi değildir. Halihazırda devam eden ve aktif olan projelerimizi, kurumsal web sitemizden inceleyebilirsiniz. Biz yatırımlarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Proje koşullarına göre sizi de iş ortağı olarak değerlendiriyor, pastadan payınızı almanızı diliyoruz.

Projelerimiz kapsamında ödemeniz ile 1 (bir) adet güneş paneli kurulumu sağlanacak olup, ürettiği enerjinin HES (Hybrid Energy Station) merkezlerinde dolum istasyonları ile satışı gerçekleşecektir.

Elbette alabilirsiniz. Ana para iadesi yerine panelinizi size gönderebiliriz. Ödeme sonrası size özel kurulum yapılacağı için, işlem sonunda para iadesi yerine panel isterseniz size ait olan seri numaralı ürün size gönderilecektir.

İş ortaklık ödemeniz panel olduğu için tüm risklere, hasarlara ve çalınmalara karşı Mapfre Sigorta tarafından korunma altındadır. PLan oluşturduğunuz andan itibaren adınıza ve panelinize ait poliçe düzenlenmektedir.

Hayır. Poliçe masrafı plan oluşturuken ödediğiniz bedele dahildir. Ekstra hiçbir ödeme yapmazsınız.